WhatsApp ile iletişime geç
Kostanai Şehir Hastanesi - Koksal Medical - Hasta Yatak Başı Üniteleri

Kostanai Şehir Hastanesi

Proje Detayları

Kostanai Şehir Hastanesi

Kazakistan’ın kuzeyinde yer alan Kostanai Şehri için PPP modeli ile tasarlanan ve 2020 Ekim ayı içinde başlayan proje, multidisipliner bir hastanenin inşaatını ve bakımını kapsamaktadır.

200.000 M2 arsa üzerine; 67.000 m2 kapalı inşaat alanı olan şehir hastanesi projesi, 400 yataklı Akut Bakım Ünitesi ile Yoğun Bakım Ünitesi, Pre-OP/Post-OP Üniteleri, Hemodiyaliz Birimleri, Gün Hastanesi, Doğum Salonları Müşahede yataklarının olduğu ilave 130 yatak ile toplam 530 yatak kapasitesine sahiptir. Projede yer alan ve uluslararası merkezi işletim sitemine göre planlanmış, Teşhis, Tedavi ve Görüntüleme Üniteleri ile Laboratuvar, Sterilizasyon, Mutfak ve Çamaşırhane alanları yüksek teknolojik donanıma sahip olacaktır. JSI Standartlarına uygun olarak tasarlanan Projenin tamamlanma oranı %3 olup, 2023 Aralık’ta bitirilmesi planlanmaktadır. Kampüs içinde hasta, personel ve ziyaretçiler için açık otopark bulunmaktadır. Bunların yanı sıra helikopter pisti de yer almaktadır.

Hastane bünyesinde 34 adet poliklinik bulunmaktadır. Proje, modern ve ferah yapısıyla, çift kişilik hijyenik ve geniş odaları, temiz ve ferah sosyal alanları ile hem çalışanlarına hem de hastalarına en yüksek standartlarda hizmet sunmayı hedeflemektedir. Konferans salonları, kafe ve restoranları, çocuk oyun alanları gibi sosyal alanları ile çalışanlarına da iş hayatında sosyal hayatın konforunu sağlamaya yönelik bir şehir hastanesi projesidir.